يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ , 1 Oct 2023
جالب است ۰
شرکت ایدکو از دیرباز با نام کسپرسکی و راهکارهای امنیت اطلاعات شناخته می شود. در حوزه فروش آنلاین محصولات امنیت اطلاعات نیز فعال است. با سینا بقایی، مدیرعامل شرکت در خصوص افزودن راهکارهای جدید به سبد محصولات و روند توسعه فعالیت ها گفتگو کردیم.
شرکت ایدکو از دیرباز با نام کسپرسکی و راهکارهای امنیت اطلاعات شناخته می شود. در حوزه فروش آنلاین محصولات امنیت اطلاعات نیز فعال است. با سینا بقایی، مدیرعامل شرکت در خصوص افزودن راهکارهای جدید به سبد محصولات و روند توسعه فعالیت ها گفتگو کردیم.

ابتدا مختصری از فعالیت‬ های شرکت را بیان کنید.
شركت گسترش خدمات تجارت الكترون كي ايرانيان (ایدکو) در سال ١٣٨٤ براي پاسخ به دو نياز فناورانه یعنی امنيت اطلاعات و تجارت الكترون كي تاسيس شد که در همان سال به عنوان اولين نماينده فروش رسمي محصولات كسپرسكي در ايران خدمات خودمان را شروع كرديم.

در حال حاضر روی چه سبد محصولاتی مشغول به فعالیت هستید؟
در حال حاضر شركت به عرضه چهار گروه محصول مي پردازد: محصولات شركتي كسپرسكي در بازار ايران، محصولات خانگي و شركت هاي كوچك و متوسط در بازار خاورميانه و شمال آفريقا و ایران، محصولات امنيتي اینفوواچ در ايران و منطقه و محصولات .vmware

آیا امسال فعالیت جدیدی به حوزه کاری شرکت اضافه شده یا همکاری با برند جدیدی را آغاز کرده ‬اید؟
با توجه
به نيازهاي بازار و احتياج به سطح بالاتري از امنيت براي سازمان ها و مراكز، و با توجه به حياتي بودن فرآيند جريان اطلاعات در سازمان ها، در سال جاري محصولات امنيتي InfoWatch را به سبد محصولات شركت اضافه كرديم.
گروه اینفوواچ راهكارهاي بسيار پيشرفته اي را ارائه مي‬كند. اين محصولات با در برگرفتن، كنترل ترافیك اطلاعات در شبكه، كنترل دسترسي به اطلاعات، جلوگيري از انتشار و نشت اطلاعات و ارائه راهكارهاي امنيتي در نقاط پاياني شبكه، سطح امنيتي بسيار بالايي را براي هر سازماني به ارمغان مي آورند.

لطفا در خصوص فعالیت در بازار خاورمیانه که حوزه جدیدی است برای خوانندگان توضیح دهید.
ايدكو به تازگي وارد بازار خاورميانه شده و حدود دو سال است كه در اين بازار در حال فعاليت هستيم. بازار خاورميانه براي ما بسيار جذاب است و در طي اين دو سال موفق شديم بسيار قدرتمند در اين بازار حركت كنيم. در حال حاضر شبكه مناسبي را در منطقه خاورميانه ايجاد كرديم كه به واسطه آن فعاليت هاي فروش در منطقه انجام مي‬ گيرد.

ميزان موفقيت ما در خاورميانه باعث شد كه شركت كسپرسكي اطمينان بيشتري به ايدكو داشته باشد به طوری که پس از كي سال از شروع همكاري در منطقه غرب آسيا توانستيم مجموعه كشورهاي حوزه خليج فارس را مجموعه تحت توزيع محصولات اضافه كنيم و مجددا در سال جاری فعاليت هاي
خودمان را در سطح خاورميانه و آفريقاي شمالي توسعه داديم.

فکر می کنید چه سهمی از بازار کشور به کسپرسکی تعلق دارد و جایگاه شرکت ایدکو کجاست؟
از نظر من محصولات كسپرسكي در منطقه خاورميانه و ايران بسيار موفق بوده اند، و پشتيباني كسپرسكي از مشتريان باعث خواهد شد كه اين پيشتازي u۱۵۷۵ ادامه دار باشد به عنوان مثال عرضه نسخه هاي محصولات به زبان هاي ملي هر كشور، علي الخصوص فارسي كه اين فعاليت با همكاري بين ايدكو و كسپرسكي انجام گرفت كيي از دلايل موفق بودن اين محصولات در بازارهاي منطقه است. 

متاسفانه در مورد سهم بازار اطلاعات كسپرسكي در ايران تخمين صحيحي در دست نمی باشد ولي آنچه كه به نظر مي رسد عمده سهم بازار سازمان ها و مراكزي كه از آنتي ويروس اوریجینال استفاده مي كنند متعلق به كسپرسكي است.
در رابطه با جايگاه ايدكو در فروش آنلاين، با توجه به فعاليت به صورت توزيع كننده آنلاين، صددرصد بازار آنلاين در اختيار ما است. و درخصوص جايگاه ايدكو در بازار راهکارهای شركتي هم بين دو و يا سه شركت برتر عرضه كننده اين محصولات در بازار ايران هستيم.

آموزش کاربردی همواره یکی از ارکان مهم خدمات شرکت ایدکو بوده است آیا همچنان این روند را طی می کنید؟
روند آموزش در ايدكو هيچ وقت متوقف نخواهد شد، از نظر ما رشد تنها به واسطه آموزش و انتقال دانش به وجود مي آيد. خوشحاليم از اينكه در اين پنج سال اين افتخار را داشته ايم كه به صورت هفتگي و مستمر به برگزاري دوره هاي آموزشي كسپرسكي اقدام كرده و به اين واسطه باعث شديم كه خانواده مشتريان ايدكو بسيار توانمند باشند.
کد مطلب : 7282
https://aftana.ir/vdca.an0k49nuu5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی