يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ , 1 Oct 2023
جالب است ۰
آني خاچيکيان، مدير عامل به همراه سروژ هاکوپيان، موسسان شرکت پويه ارائه مشاوره و سپس راهکار را بهترين روش براي ارائه خدمات به مشتريان سازماني خود مي دانند و با شعار سازماني هميشه همراه شما سعي در تحقق اين هدف دارند. در ادامه با اين ديدگاه بيشتر آشنا خواهيد شد.
آني خاچيکيان، مدير عامل به همراه سروژ هاکوپيان، موسسان شرکت پويه ارائه مشاوره و سپس راهکار را بهترين روش براي ارائه خدمات به مشتريان سازماني خود مي دانند و با شعار سازماني هميشه همراه شما سعي در تحقق اين هدف دارند.
در ادامه با اين ديدگاه بيشتر آشنا خواهيد شد.

لطفا شرکت پويه را معرفي و مختصري از تاريخچه فعاليت هاي شرکت را بيان نماييد؟
شرکت پويه گام در سال ۸۵ تاسيس شد و هدف اصلي شرکت ارائه خدمات مهندسي براي شرکت ها و سازمان ها است. هدف شرکت ارائه راه حل ها در حوزه فن آوري اطلاعات با داشتن حداکثر پرسپکتيو براي واضح کردن صورت مسئله و ارائه بهترين راه حل براي نياز کارفرماست و در اين مسير از اصل مهم ارتباط "برنده- برنده-برنده" که بهترين نوع ارتباط و همکاري است؛ استفاده کرده ايم، در اين اصل کارفرما، پويه گام و نسل آينده هر سه برنده هستند. ازسوي ديگر شعار شرکت را همواره همراه شما هستيم انتخاب کرديم. اين بيشتر اعتماد به نفس ما را منعکس مي کند که قادريم رضايت کار فرما را فراهم کنيم.

در حال حاضر روي چه سبد محصولاتي مشغول به فعاليت هستيد؟
سبد محصولات ما عبارت است از:
خدمات مراکز داده،شبکه هايLAN،WANو Wireless
ايمن سازي و تست نفوذ
خدمات سيستم امنيت اطلاعات (ISMS)
خدمات مديريت فن آوري اطلاعات (ITIL)
مرکز کنترل و مديريت شبکه (NOC)
مرکز عمليات امنيت (SOC)
آموزش و فرهنگسازي

آيا امسال فعاليت جديدي به حوزه کاري شرکت وارد شده است؟ آيا با برند جديدي کار مي کنيد و علت انتخاب آن برند چه بوده است؟
ما امسال نمايندگي فروش تجهيزات
راديوئي Wave۱ را در کنار ارائه خدمات شبکه و امنيت آن به سبد محصولات خود اضافه کرده ايم شامل راه حله اي جامع شبکه در بستر راديويي امن با حداقل هزينه ها براي کارفرما است.

شما همچنان در بازار به عنوان يک شرکت مشاورهاي شناخته مي شويد. آيا همچنان معتقد به ادامه همين مسير هستيد؟
بله، بازار مشاوره در ايران بکر است و سرمايه گذاري درآن کمتر صورت پذيرفته است. شرکت پويه گام در بازار مشاوره سال هاست فعاليت دارد و با استانداردکردن روش هاي اجرايي خود در زمينه هاي مختلف خدمات شبکه و امنيت آن قادر شده است کيفت ارائه خدمات خود را به شکل استاندارد ارائه دهد.

بزرگترين سرمايه شرکت پويه گام نيروي انساني تمام وقت و پاره وقت آن است که در ايجاد ساختارهاي سرويس دهي و گردآوري دانش مربوط به آن فعال هستند. در حقيقت پويه گام با استانداردسازي زمينه هاي کاري خود به توانمندسازي پرسنل داخلي و فرهنگ سازي در بازار مي پردازد. اين فرآيندها تضمين کننده کيفيت خدمات پويه گام است.

چالش هاي ارائه مشاوره به سازمان هايي که همچنان امنيت را وسيله محور مي دانند و نه فرهنگ محور را در چه چيزهايي مي بينيد؟ چه راهکاري براي مقابله با اين چالش داريم؟
متاسفانه هنوز در ايران تفکر سيستمي جاي خود را آن طور که بايد باز نکرده است و هنوز بسياري از کارفرمايان تجهيز ميخرند نه سيستم. فن آوري اطلاعات عرصه اي است که در آن شما بيشتر يک سيستم داريد يا يک سيستم راه اندازي مي کنيد و سپس براي بالابردن امنيت، بهره وري، کيفيت يا ظرفيت آن، راه حل هاي مختلفي را پياده سازي مي کنيد. 

حتي ممکن است در يک راه حل هيچ تجهيز جديدي به سيستم اضافه نگردد. لذا فرهنگ سازي در اين زمينه اهميت فراواني دارد تا شرکت هاي انفورماتيک خود به فرهنگ سازي بپردازند و تابع فرهنگ غالب در نزد کارفرمايان نباشند.
سيستم ها خود شامل فرهنگ
استفاده، تجهيزات، روال هاي کاربردي ، پيکربندي ها و الگوريتم ها، نرم افزارها و مستندات هستند. هرچه موارد ناملموس بيشتر مي شوند فرهنگسازي براي درک اهميت و کارکرد آن از اهميت بيشتري برخوردار مي گردد

چرا شرکت ها به جاي ارائه راه حل (solution) همچنان به دنبال فروش (box) به مشتريان هستند؟
اجرا و پيکربندي يک سيستم و فرهنگ سازي براي درک آن سيستم نسبت به فروش يک باکس از زحمت بيشتري برخوردار است و از طرفي کارفرمايان نيز مشتاق به خريد آن هستند، لذا با زحمت کمتر معامله سر مي گيرد. اين مطلب باعث مي شود نياز کارفرمايان به طور کامل برآورده نشود و از طرف ديگر بازار شرکت ها هم رشد مناسبي نداشته باشد پس اين يک بازي بازنده- بازنده است. لازم است با رشد دادن پارادايم هاي خود کمک کنيم پارادايم هاي صنف نيز رشد کند تا با ارائه بهترين راه حل نياز کارفرما به شکل کامل برطرف شود.

ارزش افزوده پويه براي مشتريان چيست؟
ارزش افزوده پويه بيشتر در روي رشد دادن پارادايم کارفرما و تحليل نياز او ارائه راه حل بر اساس دارايي ها، امکانات و تهديداتي است که کارفرما با آن دست به گريبان است. تخصص ما حل مسئله است و اگر لازم باشد براي ديدن واضح صورت مسئله فرهن گسازي يا تغييرپرسپکتيو صورت پذيرد اين کار را با کمال ميل و حتما قبل از وارد شدن به مرحله پياده سازي انجام مي دهيم.

آيا تاکيد دولت بر استفاده از راهکارهاي بومي امنيت اطلاعات، تاثيري در شکل دهي به بازار خدمات و محصولات امنيت داشته است؟
البته موثر بوده است ولي کافي نيست من فکر مي کنم فرهنگ سازي لازم براي استفاده از راهکارهاي بومي هنوز خيلي جاي کار و فعاليت دارد لذا ذينفع آن مستقيم اين فرهنگسازي ها لازم است فعاليت بيشتري انجام دهند. امنيت يک پديده برخواسته از نيازهاي دروني هر سازمان است پس لازم است براساس همان، سازمان بومي سازي شود. اما اين واقعيت شايد هنوز براي خيلي ها مشهود و جا افتاده نيست.
کد مطلب : 7280
https://aftana.ir/vdci.vayct1arubc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی