يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ , 1 Oct 2023
جالب است ۰
شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران این هفته در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران این هفته در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران ۶ و ۷ شهریور ۱۳۹۸ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود و کارگاه‌های آن طی روزهای 4 و 5 شهریورماه برپا می‌شوند.

با توجه به گسترش اینترنت اشیاء در کشور و کاربردهای آن در صنایع مختلف در سال‌های اخیر و همچنین امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی، موضوع «امنیت اینترنت اشیاء» و «تنظیم مقررات در امنیت سامانه‌‌های کنترل صنعتی» به‌عنوان محورهای ویژه علمی-ترویجی برای کنفرانس انتخاب شده‌است تا فضای تعامل بیشتری برای ارتباط میان دانشگاهیان، محققان و صنعتگران کشور در این حوزه ایجاد شود.

طراحی و استقرار مراکز عملیات امنیت، امنیت اینترنت اشیاء، حفاظت از زیرساخت‌هایحیاتی سایبری، امنیت نرم از نظریه تا عمل، تجزیه‌وتحلیل حملات سایبری و نفوذ به صنعت برق، اشتراک‌گذاری و تحلیل اطلاعات امنیتی، امنیت در اینترنت اشیاء صنعتی و کارخانه‌های هوشمند کارگاه‌هایی هستند که طی روزهای 4 و 5 شهریورماه برگزار می‌شوند.

ترانه اقلیدس و محمدرضا پاکروان از دانشگاه صنعتی شریف، سخنرانان کلیدی این کنفرانس هستند که درباره رمزنگاری در عصر کوانتوم و درس‌ها و تجربه‌هایی از توسعه توانمندی‌های ملی در حوزه سیستم‌های مخابرات نوری صحبت خواهندکرد. Gregor Leander نیز سخنران کلیدی کنفرانس است که از آلمان به ایران می‌آید. روند پژوهش‌های دانش رمزنگاری در سطح بین‌الملل، معماری کارا و سریع ضرب نقطه‌ای روی خم ۲۵۵۱۹، امنيت شهر هوشمند، شکار تهدیدات در شبکه‏‌های با پهنای باند بالا را سخنرانان مدعو ارائه خواهندکرد.

تازه‌ترین خبرها را در مورد این رویداد در وب‌سایت این همایش بخوانید.
کد مطلب : 15703
https://aftana.ir/vdcfmedy.w6dtxagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی