شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
جالب است ۰
مایکروسافت در آپدیت جدیدی، امکان به‌کارگیری ویژگی استخراج متن از عکس ذخیره شده روی موبایل را برای اندرویدی‌ها فراهم می‌کند.
مایکروسافت در آپدیت جدیدی، امکان به‌کارگیری ویژگی استخراج متن از عکس ذخیره شده روی موبایل را برای اندرویدی‌ها فراهم می‌کند.
 
به گزارش افتانا، قابلیت شناسایی بصری کاراکتر (OCR) پس از یک ماه آزمایش برای کاربران برنامه Windows Insider، اکنون تمام کاربران اندروید ۱۱ ارائه می‌شود. مایکروسافت اگرچه این ویژگی را «اسکن تکست» نامیده بود، اما اکنون فقط برچسب «تکست» را دارد.
 
این فناوری، بدون در نظر گرفتن نام آن، همان قابلیت OCR را دارد و اگر کاربری می‌خواهد آن را امتحان کند، باید Phone Link را به آخرین نسخه (۱.۲۴۰۵۲.۱۲۴.۰) به‌روز‌رسانی کند. Phone Link که قبلا  Your Phone نام داشت، یک نرم‌‌افزار همگام‌‌سازی مایکروسافت است که برای اتصال رایانه‌های شخصی ویندوز به دستگاه‌های تلفن همراه Android و iOS جهت مشاهده اعلان‌‌ها، برقراری تماس تلفنی، استفاده از برنامه‌های تلفن همراه و... از طریق رایانه شخصی توسعه یافته است.

مایکروسافت مدعی است ویژگی مشابه OCR با چند زبان همخوانی دارد، اما در حال حاضر این امر اشتباه به نظر می‌رسد. به نظر می‌‌رسد این ویژگی فقط برای متون انگلیسی در عکس‌‌ها کارآمد است و اگر کاربر بخواهد متنی با زبان دیگر را از عکس استخراج کند به او هشدار داده می‌شود که فرایند کاملا دقیق نخواهد بود.

با این وجود قابلیت ذخیره متن از عکس در یک سند جداگانه ارزش زیادی دارد، حتی اگر محدود به زبان انگلیسی باشد.
 
 
 
کد مطلب : 22282
https://aftana.ir/vdcf00d0.w6d0cagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی