شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
جالب است ۰
صرفه‌جویی۴۰ میلیارد پوندی انگلیس با کمک فناوری

هوش مصنوعی از هزینه‌های دولت می‌کاهد

طبق یک بررسی جدید در انگلیس، استفاده از هوش مصنوعی در دولت این کشور می‌تواند طی ۵ سال آینده تا ۲۰۰ میلیارد پوند در هزینه‌های دولت و در حقیقت پول مالیات‌دهندگان صرفه‌جویی ‌کند.
منبع : standard
طبق یک بررسی جدید در انگلیس، استفاده از هوش مصنوعی در دولت این کشور می‌تواند طی ۵ سال آینده تا ۲۰۰ میلیارد پوند در هزینه‌های دولت و در حقیقت پول مالیات‌دهندگان صرفه‌جویی ‌کند.
 
به گزارش افتانا، طبق گزارش اتاق فکر سر تونی بلر و شرکت فناوری Faculty استفاده از هوش مصنوعی در دولت انگلیس طی ۵ سال آینده تا ۲۰۰ میلیارد پوند در هزینه‌های دولت و در حقیقت پول مالیات‌دهندگان صرفه‌جویی می‌کند. این تحقیق نشان می‌دهد هوش مصنوعی می‌تواند بخش سرویس‌های عمومی را تغییر دهد و در آن اشاره شده ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس یا سر کی‌یر استامر، رهبر حزب کارگر،  طی ۱۰۰ روز نخست دولت جدید، باید یک مرکز کنترل ماموریت هوش مصنوعی ایجاد کنند. همچنین دولت انگلیس باید قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را که برای مقاصد امنیت ملی و فعالیت‌های حساس به کار می‌رود، ایجاد کند. همچنین ابزارهای فعلی هوش مصنوعی را می‌توان برای ارتقای خدمات عمومی به کار برد.
 
مارک وارنر، مدیرارشد اجرایی شرکت Faculty، که نقشی کلیدی در واکنش دولت انگلیس به همه‌گیری کووید۱۹ داشت، در تهیه این گزارش با تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس همکاری کرده است. آنها معتقدند گستره و مقیاس تغییر هوش مصنوعی بسیار وسیع است و موج آن در حال نزدیک شدن است. آنها با تاکید بر نیاز به اقدام برای کنترل هوش مصنوعی هشدار داده‌اند ناتوانی در مدرنیزه کردن و اصلاحات، مسیر خطرناکی برای ملت و دولتی است که بر آن حکومت می کند. اما اگر هوش مصنوعی به شیوه مناسب کنترل شود این عصر را به دورانی جذاب و خلاق برای حکمرانی تبدیل می‌کند. به گفته آنها بسیاری از وظایف روزانه در دولت فرایندهای تکراری هستند که در مقیاس انبوه انجام می شوند. اما می توان این فرایندها را بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر انجام داد.
 
طبق گزارش، هوش مصنوعی می‌تواند سالانه تا ۴۰ میلیارد پوند در هزینه ها صرفه جویی کند. در دوره ای که دولت بسیار گسترده و پرهزینه شده و عملکرد کندی دارد، هوش مصنوعی می تواند خدمات عمومی را ارتقا دهد و آنها را به طور شخصی‌تر و با محوریت انسان‌ها ارائه کند. همچنین در گزارش به ایجاد یک دستیار عمومی دیجیتال توصیه شده که سرویس‌های خدمات واجد شرایط را توصیه می‌کند، برنامه‌ها و پرداخت‌ها را برای عموم مردم ساده می‌کند و بر اساس اطلاعات دریافتی از شهروندان توصیه‌های آگاهانه‌ای به دولت ارائه می‌کند. تیم پشتیبانی هوش مصنوعی چندوجهی می‌تواند فعالیت کارمندان دولتی را ساده‌تر کند، از روندهای اداری تکراری را کاهش دهد و وقت کارمندان را آزاد کند تا به فعالیت هایی بپردازند که با مهارت ها و تعهدشان هماهنگی بیشتری دارد.
 
 
کد مطلب : 22227
https://aftana.ir/vdcefw8w.jh8wwi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی