شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 18 May 2024
جالب است ۰
تیک‌تاک در دادگاه فدرال از قانونی که به دنبال واگذاری اجباری یا ممنوعیت این پلتفرم در آمریکاست، شکایت کردند.
منبع : Reuters
تیک‌تاک در دادگاه فدرال از قانونی که به دنبال واگذاری اجباری یا ممنوعیت این پلتفرم در آمریکاست، شکایت کردند.
 
به گزارش افتانا ، تیک‌تاک و بایت‌دنس که شرکت مادر چینی این اپلیکیشن ویدئویی است، شکایتی را در دادگاه استیناف آمریکا برای منطقه کلمبیا تنظیم و استدلال کردند که قانون فروش اجباری یا ممنوعیت تیک‌تاک، به دلایل متعددی، متمم اول قانون اساسی آمریکا را نقض می‌کند.
 
آنها در این شکایت اعلام کردند: برای اولین بار در تاریخ، کنگره قانونی را وضع کرده است که هدف آن، اعمال ممنوعیت سراسری علیه یک پلتفرم است. جدایی تیک‌تاک نه از نظر تجاری و نه از نظر فنی، ممکن نیست. قانون ضد تیک‌تاک، این پلتفرم را تا ۱۹ ژانویه سال ۲۰۲۵ تعطیل کرده و ۱۷۰ میلیون آمریکایی را که از این پلتفرم برای برقراری ارتباط به شیوه‌هایی استفاده می‌کنند که در جای دیگر قابل تکرار نیستند، ساکت می‌کند.
 
کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا از اظهارنظر درباره این شکایت، خودداری کردند. این شکایت جدیدترین اقدام تیک‌تاک برای جلوگیری از تلاش‌ها برای تعطیلی در آمریکاست.
 
در شکایت تیک‌تاک و بایت‌دنس آمده است که دولت چین به وضوح اعلام کرده است که اجازه واگذاری الگوریتم توصیه را که کلید موفقیت تیک‌تاک در آمریکا است، نمی‌دهد. این شرکت‌ها از دادگاه خواستند تا مریک گارلند، دادستان کل، آمریکا را از اجرای قانون منع کند. طبق این شکایت، ۵۸ درصد از بایت دنس، متعلق به سرمایه‌گذاران موسسه‌ای جهانی ازجمله بلک راک، جنرال آتلانتیک و شرکت SIG است و ۲۱ درصد متعلق به موسس چینی و ۲۱ درصد متعلق به کارمندان ازجمله حدود هفت هزار آمریکایی است.
 
 
این قانون که در ۲۴ آوریل توسط توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، امضا شد به بایت‌دنس تا ۱۹ ژانویه فرصت می‌دهد که تیک‌تاک را بفروشد و در غیر این‌صورت با ممنوعیت مواجه خواهد شد. لایحه ضد تیک‌تاک، به‌دلیل نگرانی قانون‌گذاران آمریکایی از دسترسی چین به داده‌های آمریکایی‌ها یا جاسوسی با استفاده از این اپلیکیشن، فقط چندهفته پس از معرفی در کنگره به تصویب رسید. امضای بایدن، ضرب الاجل ۱۹ ژانویه را برای فروش تعیین کرده است که یک روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری او است اما اگر تشخیص دهد که بایت‌دنس در مذاکرات برای فروش تیک‌تاک در حال پیشرفت است، می‌تواند این مهلت را تا سه ماه دیگر تمدید کند.
 
 
راجا کریشنامورتی، نماینده ارشد دموکرات در کمیته امور چین مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: این قانون تنها راه برای مقابله با تهدید امنیت ملی ناشی از مالکیت بایت‌دنس بر اپلیکیشن‌هایی مانند تیک‌تاک است. به جای ادامه تاکتیک‌های فریبنده، زمان آن فرا رسیده است که بایت‌دنس، فرایند واگذاری را آغاز کند.
 
تیک‌تاک، در این شکایت قانون‌گذاران آمریکایی را به ایجاد نگرانی‌های فرضی، متهم کرده و اعلام کرد که داده‌های کاربران آمریکا را به اشتراک نگذاشته و هرگز به اشتراک نخواهد گذاشت.
 
این قانون، عرضه تیک‌تاک برای دانلود از فروشگاه‌های اپلیکیشن مانند اپل و گوگل ممنوع می‌کند و خدمات میزبانی اینترنتی را از پشتیبانی تیک‌تاک منع می‌کند، مگر اینکه بایت‌دنس، تیک‌تاک را تا ۱۹ ژانویه واگذار کند.
 
 
 
کد مطلب : 22201
https://aftana.ir/vdcgqx9x.ak9xz4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی