شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
جالب است ۱
سال گذشته صد شرکت برای تولید موبایل تسهیلات گرفتند

درخواست‌های تولیدکنندگان موبایل راستی‌آزمایی می‌شود

اتاق اصناف از نظارت بیشتر بر بیش از صد شرکتی شد که در سال ۱۴۰۲ به‌عنوان متقاضی تولید گوشی تلفن همراه، تسهیلات گرفتند.
منبع : زومیت
اتاق اصناف از نظارت بیشتر بر بیش از صد شرکتی شد که در سال ۱۴۰۲ به‌عنوان متقاضی تولید گوشی تلفن همراه، تسهیلات گرفتند.
 
به گزارش افتانا، رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران با بیان آمار تسهیلات تولید موبایل در سال ۱۴۰۲ از اعمال دقت بیشتر در صدور مجوز تولید تلفن همراه خبر داد.
سیدحسین سادات حسینی، رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران، گفت: «در سال گذشته بیش از ۱۰۰ شرکت، درخواست خود را برای صدور مجوز تولید گوشی تلفن همراه ارائه کرده بودند که پس از طی مراحل مشخص شده با دریافت برخی حمایت‌ها و تسهیلات، فعالیت خود را آغاز کردند.»
 
طبق توضیح او بعد از برگزاری جلساتی در وزارت صمت و وزارت ارتباطات بنا شده است که این دو وزارتخانه، شرکت‌های درخواست‌کننده را مورد بررسی و راستی‌آزمایی قرار دهند تا «مشخص شود امکانات و اعتبارات اختصاص‌یافته در جهت راه‌اندازی خط تولید و بهره‌برداری از آن استفاده شده یا خیر». این راستی‌آزمایی‌ها، صدور مجوزهای جدید برای تولید تلفن همراه را مشمول دقت، بررسی‌ و زمان بیشتری می‌کند.
 
تصمیم به راستی‌آزمایی شرکت‌های متقاضی تولید موبایل درحالی است که پیش از این تولید گوشی‌های تقلبی نوکیا در ایران جنجالی شده بود. در جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ هم به «حمایت از تولید گوشی‌های هوشمند داخلی» اشاره شده است. در جدول برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه سال ۱۴۰۳ برای این عنوان ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
 
 
کد مطلب : 22166
https://aftana.ir/vdcg3q9x.ak9x34prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی