چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 24 Apr 2024
جالب است ۰
رویکرد امنیتی جدید IBM، با اندازه‌گیری پارامترهایی مانند تراکم‌پذیری، تصادفی‌بودن و آنتروپی می‌تواند کاربران را از وجود یک ناهنجاری آگاه کند.
منبع : IBM
رویکرد امنیتی جدید IBM، با اندازه‌گیری پارامترهایی مانند تراکم‌پذیری، تصادفی‌بودن و آنتروپی می‌تواند کاربران را از وجود یک ناهنجاری آگاه کند.
 
به گزارش افتانا، IBM پست جدیدی در وبلاگ خود منتشر کرده که در آن به فناوری جدیدی برای حافظه‌های SSD اشاره شده است. این فناوری با کمک هوش مصنوعی از کاربران در برابر بدافزارها و باج‌افزارها محافظت می‌کند.
 
همانطور که IBM در وبلاگ خود توضیح می‌دهد، آخرین نسخه از فناوری FlashCore Module (FCM) این شرکت از هوش مصنوعی برای شناسایی و واکنش نسبت به تهدیدات امنیت سایبری استفاده می‌کند. البته نسل‌های قبلی FCM نیز قادر به اسکن تمام داده‌های کاربران بودند، اما این کار را بدون ویژگی‌های پیشرفته هوش مصنوعی انجام می‌دادند.
 
نسخه جدید این فناوری که FCM4 نام دارد، می‌تواند آمار مربوط به هر عملیات را رصد کند و از یادگیری ماشینی برای شناسایی تهدیدهایی مانند باج‌افزارها در کمتر از یک دقیقه بهره بگیرد.
 
رویکرد امنیتی جدید IBM، با اندازه‌گیری پارامترهایی مانند تراکم‌پذیری، تصادفی‌بودن و آنتروپی می‌تواند کاربران را از وجود یک ناهنجاری آگاه کند. همچنین با ادغام FCM و نرم‌افزار Storage Defender این شرکت، IBM می‌تواند عملیات تشخیص هوش مصنوعی و بازیابی داده‌ها را هم در بخش نرم‌افزار و هم در بخش سخت‌افزار اعمال کند.
 
گروه استراتژی سازمانی TechTarger در گزارشی از نوامبر 2023 گفته بود که 89 درصد از سازمان‌ها باج‌افزار را به‌عنوان یکی از پنج تهدید جدی خود می‌بینند. علاوه‌براین، گزارش 2024 IBM X-Force Threat Intelligence Index نیز نشان می‌دهد که با رشد بازار هوش مصنوعی، خود این فناوری می‌تواند سطح جدیدی از حملات را در دسترس هکرها قرار دهد. فناوری جدید IBM برای حافظه‌های SSD به‌منظور مقابله با این دسته از مشکلات طراحی شده است.
 
آی‌بی‌ام با افزایش چشمگیر سرعت شناسایی، حذف و رفع مشکلات ناشی از باج‌افزار و سایر فعالیت‌های مخرب، نشان داده است که هوش مصنوعی در واقع می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل برای مقابله با این مسائل باشد.
کد مطلب : 22091
https://aftana.ir/vdcdfz0x.yt0xn6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی