چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ , 6 Dec 2023
جالب است ۰
خودروی فرمول ۱ خودران شرکت Aspire در جیتکس ۲۰۲۳ به نمایش درآمد.
منبع : دیجیاتو
خودروی فرمول ۱ خودران شرکت Aspire در جیتکس ۲۰۲۳ به نمایش درآمد.
 
به گزارش افتانا، خودروی فرمول ۱ جدید شرکت ‌Aspire با استفاده از فناوری پیمایش خودران، به‌زودی در مسابقه A2RL شرکت خواهد کرد. این مسابقه ورزشی مبتنی بر خودروهای فرمول ۱ است که تنها شرکت‌کنندگان آن هوش‌های مصنوعی هستند و خبری از شرکت‌کنندگان انسانی نیست.
 
به گزارش منبع آگاه، خودروی فرمول ۱ SF23 از بدنه‌ای فوق‌سبک از جنس بیوکامپوزیت بهره می‌برد و تنها ۶۹۰ کیلوگرم وزن دارد. براساس بررسی‌ها نیز حداکثر سرعت آن به حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ترمزهای پیشرفته و قابلیت پیمایش خودران توسعه‌یافته از سایر قابلیت‌های کلیدی در این خودروی جذاب هستند.
 
خودروی فرمول ۱ خودران Aspire که در رویداد جیتکس ۲۰۲۳ در معرض دید عموم قرار گرفته است، برای شرکت در بزرگ‌ترین مسابقه خودروهای خودران با نام A2RL آماده می‌شود. جایزه نهایی برنده این مسابقه به ۲.۲۵ میلیون دلار می‌رسد. مسابقه مذکور از ۱۰ تیم دانشگاهی و علمی مدعی در فناوری خودران تشکیل شده است.
 
مسابقه A2RL در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ (۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) در ابوظبی دبی برگزار می‌شود. نتایج این مسابقه هم برای طرفداران ورزش‌های مرتبط با اتومبیل‌رانی و هم برای دوستداران هوش مصنوعی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که آینده این مسابقات با خودروهای خودران را به تصویر می‌کشد.
کد مطلب : 21524
https://aftana.ir/vdcdok0x.yt0fx6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی