شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
جالب است ۰
مایکروسافت در جیتکس ۲۰۲۳ از دستیار هوش مصنوعی جدیدی برای امارات رونمایی کرد.
مایکروسافت در جیتکس ۲۰۲۳ از دستیار هوش مصنوعی جدیدی برای امارات رونمایی کرد.
 
به گزارش افتانا به نقل از نشنال نیوز، شعبه امارات مایکروسافت در نمایشگاه جیتکس ۲۰۲۳ از دستیار دیجیتال جدیدی رونمایی کرده است که مشابه ChatGPT از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کند. این نرم‌افزار با نام Mai می‌تواند در انجام امور مختلفی به کمک کاربر بیاید، اما در ابتدا ظاهراً برای کمک درزمینه خدمات دولتی امارات استفاده خواهد شد.
 
نعیم یازبک، مدیرکل مایکروسافت امارات، در نمایشگاه بین‌المللی جیتکس ۲۰۲۳ در دبی اعلام کرد که دستیار هوش مصنوعی مولد Mai می‌تواند در انجام کارهای مختلف به کمک کاربران بیاید. این برنامه قابل تعلیم است تا بتواند خدمات مختلفی را در حوزه‌های گوناگون ازجمله درزمینه بهداشت و آموزش ارائه کند.
 
نسخه فعلی این هوش مصنوعی از آواتار یک زن عرب استفاده می‌کند، اما می‌توان آن را تغییر داد. Mai در این نسخه که در نمایشگاه جیتکس به نمایش درآمده است، می‌تواند برای انجام کارهای دولتی مثل تعویض کارت هویتی یا ثبت‌نام گواهی‌نامه رانندگی به کاربران کمک کند.
 
آقای یازبک می‌گوید مایکروسافت در مراحل اولیه مذاکره با نهادهای دولت امارات و بخش خصوصی این کشور قرار دارد تا قابلیت‌های Mai را بهبود ببخشد. او توضیح می‌دهد: «دامنه قابلیت‌های Mai درحال‌حاضر بسیار محدود به خدمات دولتی است تا عملکرد آن نمایش داده شود. اما فرصت استفاده از این فناوری نامحدود است.»
 
به باور مدیر مایکروسافت امارات، این شرکت می‌تواند با این دستیار جدید به هر صنعتی وارد شود و هر کاربری را هدف قرار دهد. یازبک می‌گوید: «ما به‌صورت بالقوه می‌خواهیم به نقطه‌ای برسیم که چیزی شبیه به یک سوپر‌اپ برای انجام همه کارها داشته باشیم. ما سوپر‌کوپایلوتی می‌خواهیم که بتواند هر کاری را به‌جای شما انجام دهد.»
 
ابزارهای هوش مصنوعی مولد از زمان عرضه عمومی چت‌بات ChatGPT در سال گذشته محبوبیت بالایی پیدا کرده‌اند و روزبه‌روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. مایکروسافت چندی قبل یک دستیار هوش مصنوعی مولد را در قالب کوپایلوت به ویندوز اضافه کرده بود.
 
منبع: The National News
کد مطلب : 21518
https://aftana.ir/vdcg7n9x.ak9qq4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی