شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
جالب است ۰
در جلسه شورای عالی فضای مجازی، چارچوب فعالیت‌ها و محتوای منتشره از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی مشخص شد.
در جلسه شورای عالی فضای مجازی، چارچوب فعالیت‌ها و محتوای منتشره از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی مشخص شد.
 
به گزارش افتانا، جلسه شورای‌عالی فضای مجازی عصر روز سه‌شنبه به ریاست رئیس جمهور با سه دستور کار «بررسی پیشرفت اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات»، بررسی روند تکمیلی «سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» و همچنین بررسی «ضوابط حضور و فعالیت مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی» برگزار شد.
 
اعضای شورای‌عالی فضای مجازی در این جلسه در موضوع بررسی پیشرفت اجرای طرح شبکه ملی، درباره هفت برنامه اصلی این طرح تبادل‌نظر کرده و بر تأمین الزامات ناظر بر تسریع در تکمیل این شبکه تأکید کردند.
 
در ادامه جلسه  نیز «سند راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی» مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس مقرر شد با توجه به گذشت یک سال از آغاز تدوین در تکمیل آن تسریع شود تا با پیاده‌سازی این سند، بسترهای مناسب‌تری برای فعالیت بخش خصوصی در عرصه فضای مجازی فراهم شود.
 
سومین موضوع مورد بررسی در این جلسه، بررسی و تصویب چارچوب و ضوابط حضور و فعالیت‌های مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی بود.بر اساس این مصوبه چارچوب فعالیت‌ها و محتوای منتشر شده از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در فضای مجازی مشخص شد تا اولاً امکان اطلاع‌رسانی بهتر و دقیق‌تر از این طریق به مردم ایجاد شود و در وهله بعد ضمن حمایت از خدمات پایه داخلی، مردم نیز بتوانند با اطمینان بیشتری به حساب‌های کاربری مسئولان و دستگاه‌ها مراجعه کرده و درنتیجه تعامل مردم و مسئولان تسهیل شود.
 
کد مطلب : 21515
https://aftana.ir/vdcdkk0x.yt0ff6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی