چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 24 Apr 2024
جالب است ۰
که صرافی رمزارز تودکس را اداره می‌کرد برای جرایمی شامل کلاهبرداری از سوی دادگاهی در ترکیه به ۱۱ هزار و ۱۹۶ سال حبس محکوم شد.
مالک صرافی رمزارز تودکس به ۱۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد
فاروک فاتح اوزر که صرافی رمزارز تودکس را اداره می‌کرد برای جرایمی شامل کلاهبرداری از سوی دادگاهی در ترکیه به ۱۱ هزار و ۱۹۶ سال حبس محکوم شد.
 
به گزارش افتانا، دادگاهی در استانبول، حکم اوزر را اعلام کرد و دو خواهرش را به دلیل ارتکاب کلاهبرداری، هدایت یک سازمان جنایی و پول‌شویی به محکومیت حبس مشابه محکوم کرد.
 
اوزر در سال ۲۰۱۷، صرافی رمزارز تودوکس را بنیان گذاشت و پس از انحلال این صرافی به آلبانی فرار کرد. وی در جلسه آخر دادگاه، ابراز پشیمانی نکرد. خبرگزاری دولتی آناتولوی ترکیه به نقل از اوزر نوشت: من آن قدر باهوش هستم که هر موسسه‌ای روی زمین را اداره کنم. این مسئله در این شرکت که در سن ۲۲ سالگی تاسیس کردم، آشکار است. اگر یک سازمان تبهکار بودم تا این حد آماتور عمل نمی‌کردم.
 
مجموع خسارت سرمایه‌گذاران پس از فروپاشی تودکس هنوز معلوم نیست. در کیفرخواست دادستان، مجموع زیان سرمایه‌گذاران، ۳۵۶ میلیون لیره (۱۳ میلیون دلار) تخمین زده شده است، اما رسانه‌های ترکیه این رقم را دو میلیارد دلار اعلام کرده اند. بررسی شرکت Chainalysis، ارزش رمزارز از دست رفته در تودکس را ۲.۶ میلیارد دلار تخمین زده است. اوزر، اوایل امسال پس از طی یک فرایند قانونی طولانی از آلبانی به ترکیه مسترد شد.
 
کد مطلب : 21347
https://aftana.ir/vdcguw9x.ak9qt4prra.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی