شنبه ۲۳ تير ۱۴۰۳ , 13 Jul 2024
جالب است ۰
شرکت معدنی آمریکایی فریپورت مک‌موران سرگرم تحقیقات درباره یک حمله سایبری است که تاکنون تاثیر محدودی روی تولیدش داشته است.
منبع : خبرگزاری ايسنا
شرکت معدنی آمریکایی فریپورت مک‌موران سرگرم تحقیقات درباره یک حمله سایبری است که تاکنون تاثیر محدودی روی تولیدش داشته است.
 
به گزارش افتانا، فریپورت مک‌موران در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله سایبری، روی سیستم‌های اطلاعات این شرکت تاثیر گذاشته و اگر این حمله طولانی شود، فعالیت‌های آینده ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرند.
 
این شرکت، تدابیری را برای رسیدگی به این وضعیت انجام می‌دهد و با کارشناسان شخص ثالث و مقامات اجرایی همکاری می‌کند. فریپورت گفت: راه‌کارهای انتقالی برای ایمن سازی سیستم‌های اطلاعاتی در سریع‌ترین حد ممکن در دست برنامه ریزی و اجرا هستند.
 
سهام این شرکت در پی انتشار این خبر در معاملات بازار نیویورک ۲.۵ درصد کاهش یافت.
 
فریپورت، بزرگترین شرکت معدنی مس در جهان است و معادنی را در کشورهای اندونزی، شیلی، پرو و آمریکا اداره می‌کند.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، حملات سایبری، پیش از این شرکت‌های فلزی را برای ادامه فعالیت‌های خود به زحمت انداخته است. شرکت تولیدکننده آلومینیوم نورسک هیدرو در سال ۲۰۱۹ هدف حمله باج افزار قرار گرفت و دسترسی حدود ۳۵ هزار کارمند به شبکه این شرکت مسدود شد و نورسک هیدرو مجبور شد چندین کارخانه را در اروپا و آمریکا تعطیل کند. کارخانه‌هایی که به فعالیت ادامه دادند مجبور شدند بدون رایانه، کار کنند. در نهایت، این حمله بیش از ۶۰ میلیون دلار هزینه روی دست این شرکت گذاشت.
کد مطلب : 21275
https://aftana.ir/vdcgnx9x.ak9qu4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی