يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ , 1 Oct 2023
جالب است ۰
آزاد معروفي، مديرعامل با سابقه و خوشروي شرکت لاوان ارتباط که ضمن سال ها فعاليت در حوزه شبکه هاي کامپيوتري، رياست کميسيون شبکه سازمن نظام صنفي رايانه اي استان تهران را بر عهده دارد، چند سال است که فعاليت خود را در حوزه ديتاسنترها گسترش داده است. خواننده گفتگوي ما با وي باشيد.
منبع : کتاب مرجع امنیت شماره 4
آزاد معروفي، مديرعامل با سابقه و خوشروي شرکت لاوان ارتباط که ضمن سال ها فعاليت در حوزه شبکه هاي کامپيوتري، رياست کميسيون شبکه سازمن نظام صنفي رايانه اي استان تهران را بر عهده دارد، چند سال است که فعاليت خود را در حوزه ديتاسنترها گسترش داده است. خواننده گفتگوي ما با وي باشيد.

لطفا شرکت لاوان ارتباط را معرفي و مختصري از تاريخچه فعاليت هاي شرکت را بيان نماييد؟
شرکت لاوان ارتباط فعاليت خود را در تيرماه سال ۱۳۷۹ در زمينه طراحي، ساخت، پياده سازي، اجراء و نگهداري شبکه هاي کامپيوتري و مراکز داده آغاز کرده است. اين تجربه در سايه تصميمات مديران مجرب با بيش از ۳۵ سال سابقه مديريتي و بهره گيري از کادري متخصص و کارآزموده به دست آمده است با نگاهي به تاريخچه و خط مشي شرکت لاوان ارتباط مي توان به فعاليت هاي مختلفي از جمله مشاوره، طراحي و اجراي شبکه هاي ساخت يافته، مخابرات و برق و مراکز داده، نظارت بر پروژه هاي شبکه هاي ساخت يافته و مراکز داده انجام خدمات نگهداري، پشتيباني، امنيت و تست شبکه هاي محلي مشاوره و طراحي شبکه هاي گسترده ديتا و مراکز داده در سطح کشور توليد تجهيزات ترانکينگ فلزي، انواع رک و متعلقات و ارائه تجهيزات غيرفعال، فعال و تسترهاي شبکه و تجهيزات فعال لايه ۲ اشاره نمود.

در حال حاضر روي چه سبد محصولاتي مشغول به فعاليت هستيد؟
در حال حاضر شرکت لاوان ارتباط تجهيزات R&M شامل رک هاي روژان (رک هاي ديواري و ايستاده) و آنتي ويروس هاي خانگي، شرکتي و سازماني کسپرسکي را ارائه مي دهد.

آيا امسال فعاليت جديدي به حوزه کاري شرکت وارد شده است؟ آيا با برند جديدي کار مي کنيد و علت انتخاب آن برند چه بوده است؟
بله شرکت لاوان ارتباط تا سال گذشته در حوزه محصولات پسيو (غير فعال) فعاليت مي کرد اما در حال حاضر علاوه بر محصولات پسيو به ارائه محصولات اکتيو (فعال) و امنيتي نيز پرداخته است. برند جديدي که شرکت وارد سبد محصولات خود کرده است محصولات کسپرسکي است علاوه بر آن ارائه خدمات نگهداري و پشتيباني مراکز داده و شبکه هاي کامپيوتري از ديگر خدمات شرکت لاوان ارتباط است.

آيا همچنان در حوزه رک فعاليت مي کنيد؟ چالش هاي آن را چگونه ارزيابي مي کنيد؟
بله شرکت لاوان ارتباط همچنان در حوزه ارائه خدمات رک فعال است. همانند ساير بخش هاي توليدي و خدماتي در کشور ما نيز با مشکلات ناشي از بي ثباتي بازار و نوسانات ارز مواجه بوده ايم و به تبع چالش هايي در اين زمينه وجود داشته است در صورتي که ثبات بازار از طريق کاهش نوسانات ارزي فراهم شود مي توان انتظار توسعه و پيشرفت بيشتري را در عرصه توليد و خدمات رساني داشت.

آيا راهکارهاي ويژه اي براي ديتا سنتر داريد؟
با توجه به توسعه روزافزون مراکز داده در کشور نياز به تجهيزات پسيو شبکه با قابليت انعطاف ، ايمني و پايداري بيشتر ويژه مراکز داده بيش از پيش مورد توجه مي باشد ، بر اين اساس شرکت لاوان ارتباط به عنوان نماينده رسمي شرکت R&M نسبت به تامين تجهيزات کاملاً ماژولار و تخصصي مراکز داده شرکت R&M اقدام نموده است. نظر به محدوديت فضاي مرکزداده تجهيزات تخصصي مراکز داده شرکت R&M به صورت کاملاً ماژولار و فشرده و در عين حال بدون نياز به ابزار خاص جهت راه اندازي و نگهداري قابل ارائه است.

همچنين جهت مديريت و مانيتورنگ تجهيزات پسيو شبکه در مراکز داده مي توان از راه حل ويژه شرکت R&M با نام R&M inteliPhy بهره جست.

لطفا مقداري هم در زمينه فعاليت هاي صنفي و کارهايي که در اين زمينه انجام مي دهيد، توضيحاتي را ارائه فرماييد.
در حال حاضر سازمان نظام صنفي رايانه اي در بخش شبکه در چند حوزه مشغول به فعاليت است مهمترين مسئله پيگيري مسئله مشاورين است. قبلا مقرر شده بود که ساختمان هاي بلند مرتبه به غير از دريافت تاييديه هاي فني مربوط به ساختمان و برق، تاييديه شبکه نيز دريافت نمايند.
 
اما متاسفانه اين تفاهم نامه تاکنون اجرايي نگرديده است. تمام تلاش ما پيگيري مجدد توافقنامه تا رسيدن به مرحله اجرا است. ضمنا در اين مقوله بايد استاندارد هايي تبيين شود که لازم است که با پيگيري هايي از سوي دو طرف توافق نامه نهايي منعقد گردد.
کد مطلب : 7287
https://aftana.ir/vdcf.cdeiw6d0egiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی