يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ , 1 Oct 2023
جالب است ۰
سيامک سيد حسينچي، موسس و مديرعامل شرکت توسعه فناوري و ارتباطات ايمن اقليم بش از ۱۴ سال در حوزه ايمني و امنيت الکترونيک مشغول فعاليت ميباشد. وي به عنوان مشاور رسمي داراي رتبه ۳ در زمينه صنعت برق و الکترونيک سيستم هاي ايمني و حفاظتي از سازمان مديريت و برنامه ريزي و همچنين رتبه ۲ مشاوره از وزارت کشور استانداري تهران تاييد صلاحيت شده است و از سوس موسسه استاندارد به عنوان نايب رييس کميته فني استاندارد بين المللي ۱۸۸ ISIRI TC به مدت سه سال منصوب شده است.
منبع : کتاب مرجع امنیت شماره 4
سيامک سيد حسين چی، موسس و مديرعامل شرکت توسعه فناوري و ارتباطات ايمن اقليم بش از ۱۴ سال در حوزه ايمني و امنيت الکترونيک مشغول فعاليت است. وي به عنوان مشاور رسمي داراي رتبه ۳ در زمينه صنعت برق و الکترونيک سيستم هاي ايمني و حفاظتي از سازمان مديريت و برنامه ريزي و همچنين رتبه ۲ مشاوره از وزارت کشور استانداري تهران تاييد صلاحيت شده است و از سوس موسسه استاندارد به عنوان نايب رييس کميته فني استاندارد بين المللي ۱۸۸ ISIRI TC به مدت سه سال منصوب شده است.

لطفا شرکت ايمن اقليم را معرفي و مختصري از تاريخچه فعاليت هاي شرکت را بيان نماييد؟
شرکت ايمن اقليم تنها شرکت ارائه دهنده خدمات مهندسي و طراحي پروژه هاي ايمني و حفاظتي در کشور، داراي رتبه ۳ مشاوره در رسته صنايع برق و الکترونيک سيستم هاي ايمني و حفاظتي از نهاد رياست جمهوري، سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و رتبه ۲ مشاوره رسمي تأييد صلاحيت شده از سوي رياست جمهوري وزارت کشور بوده و در بسياري از طرح ها و پروژه هاي بزرگ ملي در امر سيستم هاي ايمني و حفاظتي به عنوان مشاور و طراح ايفاء نقش نموده است.

ذاتاً شرکت ايمن اقليم با بهره گيري از تجارب حرفه اي و تخصص هاي علمي بنيانگذاران و پرسنل خود در ارائه راهکارهاي نوين و خلاقانه فني و مهندسي در راستاي رفع نيازهاي سازمان ها، وزارت خانه ها، بانک ها و شرکت هاي مختلف به طرح هاي سيستم هاي ايمني و حفاظتي، تجهيزات پيشرفته اطفاء حريق اتوماتيک، اعلام حريق هوشمند، مديريت هوشمند ساختمان ها (BMS)، همواره به عنوان همراهي قابل اعتماد در خدمت بوده است.

در
حال حاضر روي چه سبد محصولاتي مشغول به فعاليت هستيد؟

ايمن اقليم به عنوان نماينده انحصاري سيستم هاي اطفاء حريق آيروسل AEROSOL MAG-PYROGENمحصول سازمان هوافضاي روسيه سايوز، پيشرفته ترين تکنولوژي و قويترين سري خاموش کننده هاي اتوماتيک موجود در دنيا را عرضه نموده است. تکنولوژي اطفاء حريقSOYUZ براي نخستين بار در دنيا توسط سايوز ساخته و پايهگذاري شد و ابتدا صرفا جهت کاربردهاي الکترونيک و پردازنده هاي ناوبري هواپيما، شاتل هاي فضايي و تجهيزات نظامي مورد استفاده قرار مي گرفت و طي ۳ دهه اخير تأييديه ها و استانداردهاي متعددي را اخذ نموده است. 

اهم موارد و عمده کاربردهاي اين نوع خاموش کننده در ديتا سنترها، مراکز و پست هاي مخابراتي، ساب استيشن ها، آرشيو فني و بايگاني اسناد، خزانه پول بانک ها و ... مي باشد. از جمله تاييديه نيروي هوايي آمريکا جهت بکارگيري دربخش تجهيزات الکترونيکي و رک هاي کامپيوترهاي ناوبري هواپيما، تاييديه FAA (سازمان هوانوردي آمريکا)براي تجهيزات الکتريکي هواپيما، تاييديه از انگلستان، نيوزلند، استراليا، نروژ، دانمارک، آمريکا، ايتاليا، فرانسه.

آيا امسال فعاليت جديدي به حوزه کاري شرکت وارد شده است؟ آيا با برند جديدي کار مي کنيد و علت انتخاب آن برند چه بوده است؟
تکنولوژي هاي جديد اير سمپلينگ، سيستم هاي فوق پيشرفته تشخيص دود و اعلام حريق براي اتاق هاي تميز (clean room) و ديتا سنترها با قابليت شناسايي تا يک ساعت زودتر از ساير دتکتورهاي دودي و اعلام حريق با امکان ارسال sms و ديتاهاي تحليلي به مديريت مرکزي آلارمها، تجهيزات هوشمند تست و نگهداري و تعميرات سيستم هاي اعلام حريق با قابليت شبيه سازي دود، حرارت و co بصورت ديجيتالي و بدون آسيب رساندن به حسگرهاي مربوطه. 

سيستم مديريت و پايش مرکزي تجهيزات ايمني، حفاظتي و کنترلي شامل سيستم هاي اعلام حريق، آلارم حفاظتي، اکسس کنترل، مانيتورينگ دما و رطوبت و ساير پارامترهاي محيطي همانند فشار، جريان، ولتاژ، نشتي آب و غيره بصورت متمرکز با امکانات جديدتري همانند امکان نرم افزاري و برنامه
ريزي مهندسي جهت سازمانها و پروژه هايي که سايتها و مراکز متعدد به طور پراکنده در سطح شهر، کشور و احيانا در سر تا سر دنيا دارد اين امکان را مي دهد که درلحظه دريافت آلارمها، اپراتور بصورت نرم افزاري و از طريق گراف هاي ترسيمي قدرت تشخيص واقعي يا خطا بودن آنها را داشته باشد.

بد نيست مقداري هم از جنبه هاي فني راهکارهايي که شرکت ايمن اقليم ارائه مي دهد، صحبت کنيد.

بله. من مي توانم از مزيت هاي سيستم اطفاي حريق Aerosol صحبت کنم. مثلاً حجم و وزن کم و بي ضرر براي محيط زيست و نداشتن خطر خفگي براي انسان، عدم نياز به لوله کشي و نصب آسان بدون نياز به تخريب هاي معمول تأسيساتي، عدم نياز به شارژ و تست هاي هيدرواستاتيک ساليانه و صرفه اقتصادي بسيار زياد از جمله اين موارد هستند. 

همچنين قدرت خاموش کنندگي Aerosol MAG Pyrogen سايوز در مقايسه با ساير گازها ۵/۳ برابر هالون، ۶ برابر FM۲۰۰، ۱۶ برابر CO۲ و ۴۰ برابر آرگونايت است.

Aerosol MAG چه ويژگي هاي فني بارز ديگري دارد؟
اين سيستم بدون کاهش اکسيژن و متوقف سازي واکنش هاي زنجيرهاي آتش براي همه کلاس هاي آتش مناسب است. ضمن آنکه محصول سايوز داراي انواع تأييديه ها جهت نصب در صنايع هوانوردي، هوافضا، نظامي، تجهيزات الکترونيک، کاغذهاي تاريخي و اسناد، مواد غذايي، صنايع دريايي و تأييديه هاي کيفي و فني متعدد ميباشد که ميتوان با رجوع به سايت‎ بين المللي مـرجـع از جـمله سايـت دولتـي epa آمـريکا (www.epa.gov) مي توان ديد در رتبه يک بين تمام گازهاي اطفائي دنيا قرار داشته و از اصالت و محتواي استانداردها و تأييديه ها مطمئن شد.

ارزش افزوده ايمن اقليم براي مشتريان چيست؟
جلوگيري و کاهش خسارات حريق در سايت ها، افزايش ايمني و امنيت، کاهش هزينه هاي اوليه اجراي پروژه در مقايسه با ساير روش هاي مرسوم قديمي، کاهش هزينه هاي نگهداري و تعميرات تا نزديک صفر، از بين بردن خطر تلفات انساني بدليل اينکه غالب گازهاي اطفا کننده مرسوم قديمي که در سايت هاي سرور استفاده مي شود مرگبار و خفه کننده است.

در اين خصوص مي توان به عدم آثار سوء زيست محيطي اين تکنولوژي اشاره نمود که فاقد اثر مخرب باري لايه ازن بوده و اثرات گرمايشي گلخانه اي آن بر روي کره زمين صفر مي باشد.

لطفا در خصوص فعاليت هاي آتي و چشمانداز آينده نيز توضيحاتي بيان نماييد.
تا به امروز شرکت ايمن اقليم پروژه هاي ملي منحصر به فردي به انجام رسانده است و پروژه هاي بزرگ و بسيار مهم ديگري با همکاري وزارتخانه ها و سازمان هاي متعددي در کشور را در حال همکاري و پيشبرد است که انشالله در آينده اطلاع رساني خواهد شد.
کد مطلب : 7286
https://aftana.ir/vdce.v8fbjh8wp9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی